Detlon proponuje ewidencja czasu pracy kierowcy.

Usługi transportowe są bazowym elementem prosperowania praktycznie każdej działalności, jednak my w charakterze prowadzący firmę, rzadko jesteśmy w stanie monitorować aspekt logiczno-transportowego osobiście. Warto zaznaczyć, że tego typu kontrola w firmie jest zgodna z obowiązującym prawem, jakie ma na celu ochronę biznesu prywatnych oraz państwowych spółek, ale także odpowiada za bezpieczeństwo pracowników firm.

Sporządzone mnóstwo systemów służących do kontroli pracowników, jednak każdy z nich ma na celu nie tylko obliczanie czasu pracy kierowców, ale również kontrolowanie całego przebiegu logistycznego w tym eksploatację samochodów, ich dostępność, czy też zużycie paliwa.

Kroki te,przede wszystkim bazują na na sczytywaniu danych z kart kierowcy minimum raz na niespełna 30 dni albo w szczególnych przypadkach częściej. System ten jest bardzo ważny, jeżeli chodzi o ustalanie rozkładu oraz rozliczania czasu pracy kierowców. Daje sposobność stworzenia indywidualnego rozkładu czasu pracy, gdzie godziny rozpoczynania i kończenia etatu mogą ulec modyfikacji, a mimo kolejnego rozpoczęcia etatu w tej samej dobie, nadgodziny nie są naliczane.

Bardzo ważną rzeczą w organizacji jest harmonogram a także sczytywanie karty kierowcy. Dzięki planowaniu pracy przewoźników jesteśmy w stanie zdefiniować przybliżony czas potrzebny do realizacji transakcji, akceptujący liczbę odbytych kilometrów oraz czas przeznaczony na odetchnięcie. Nie należy zapomnieć natomiast o tym, że plan oraz czas pracy kierowców musi synchronizować się z prawami obowiązującymi prawami na terenie naszego kraju oraz w UE. Dla przykładu dzienny czas prowadzenia pomiędzy dwoma dziennymi okresami odpoczynku nie może przekraczać niż 9 godzin. Respektując te przepisy, mamy praktycznie pełne przekonanie efektywnej pracy, w efekcie także pozytywnych interesów.